Ruszył pierwszy rozdział internetowego kursu wiedzy o efektywności energetycznej START2ACT.

Ruszył pierwszy rozdział internetowego kursu wiedzy o efektywności energetycznej START2ACT.

Latem wiele działo się w START2ACT. Nasza platforma oszczędzania energii oprócz bazy wiedzy i konkursów zawiera teraz także pierwszy rozdział internetowego kursu wiedzy o efektywności energetycznej.

Podobnie jak wszystkie nasze narzędzia, e-learning został opracowany przez naszych ekspertów, wykorzystując ich wszechstronną wiedzę i doświadczenie w zakresie oszczędzania energii w biurze i w domu.

Nasz kurs różni się jednak od standardowych internetowych kursów, gdyż nie zawiera typowych narządzi, takich jak prezentacje czy webinary. Stworzyliśmy zamiast tego unikatowe środowisko e-learningowe, a jako przykładowe biuro wykorzystaliśmy biuro firmy Geonardo.

Dzięki temu, kurs opiera się na prawdziwych doświadczeniach pracowników firmy i jej menadżerów, którzy opracowali najlepsze praktyki w zarządzaniu zapewniające jednocześnie komfortowe warunki pracy.

Kurs podzielony jest na trzy moduły dotyczące efektywności energetycznej w pracy i w domu oraz inteligentnego zarządzania energią. Moduły są podzielone na rozdziały, które zawierają wskazówki jak zredukować zużycie energii poprzez zmianę nawyków pracowników podczas korzystania z oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, sprzętu biurowego i innych urządzeń.

Kurs zawiera również wskazówki dla menadżerów pracujących w MŚP i startupach, jak zaangażować pracowników firmy w działania na rzecz efektywności energetycznej. Menadżerowie mogą dowiedzieć się także, jak dokonywać „inteligentnych” zakupów oraz monitorować zużycie energii w firmie.

Nasz kurs internetowy jest ciekawy, zabawny i interaktywny. Jeśli jesteś pracownikiem lub menadżerem w MŚP lub startupie, przetestuj pierwszy rozdział e-learningu dotyczący efektywności energetycznej i oświetlenia (wymagana jest rejestracja). Kolejne rozdziały pojawią się wkrótce!

Tip of the day
The perception that equipment lasts longer if it is never turned off is not true!

Was it useful?